Witaj na oficjalnej stronie Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego!

Klub Sympatyków Transportu Miejskiego powstał jako niezależna inicjatywa osób związanych ze środowiskiem wrocławskich miłośników komunikacji, a także innych osób żywo zaintersowanych tematyką transportu publicznego. Głównymi celami, jakie sobie wyznaczyliśmy, jest pozyskiwanie i zachowywanie jako zabytków wycofywanych pojazdów komunikacji publicznej, zbieranie eksponatów oraz innych pamiątek związanych z transportem zbiorowym, a także odkrywanie jego historii wraz z dokumentowaniem bieżących wydarzeń.

Aktualności

 • 25 czerwca 2017
  Enusią na 1. urodziny Pawilonu Czterech Kopuł

  Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej – najmłodszy oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu obchodzi swoje 1. urodziny. Z tej okazji w niedzielę 25 czerwca 2017 r. Enusia będzie kursować na trasie Pl. Teatralny (Opera) - Hala Stulecia w godz. 11:30-17:15.
  czytaj więcej
  Dodano: 19 czerwca 2017

 • 30 czerwca 2017
  Zbieramy na remont naszego Ikarusa!

  Trzydzieści trzy lata Ikarusów na naszych drogach to trwały element historii Wrocławia. Posiadając ostatniego Ikarusa jeżdżącego po stolicy Dolnego Ślaska, chcemy go wyremontować i sprawić, by można byłoby go od czasu do czasu zobaczyć na ulicach.
  czytaj więcej
  Dodano: 07 grudnia 2016

Nasze działania

 • Zlot i Piknik Jelcza

  17 czerwca 2017

  Dnia 17 czerwca 2017 roku uczestniczyliśmy w zlocie i pikniku Jelcza, który się odbył w miejscowości Jelcz-Laskowice pod Wrocławiem. Zaprezentowaliśmy tam nasze zabytkowe autobusy marki jelcz czyli Jelcz PR110M, Jelcz M11, Jelcz L11/2 oraz Jelcz M121MB. Oprócz statycznej prezentacji wykonaliśmy kilka przewozów okazjonalnych naszymi autobusami. Autobusy wzbudziły spore zainteresowanie wśród odwiedzających. Mamy nadzieję, że takie wydarzenia będą kontynuowane w przyszłości. Pozdrowienia dla organizatorów.

  Zlot i Piknik Jelcza
 • Przygotowania do zlotu pojazdów Jelcz

  06 czerwca 2017

  Dzisiaj odbyliśmy wycieczkę do Jelcza, gdzie już 17 czerwca odbędzie się Zlot i Piknik Jelcza. Celem wyjazdu było przygotowanie do zlotu naszego pierwszego nabytku klubowego, czyli Jelcza L11. Jest to jeden z zaledwie kilku jeżdżących autobusów tego typu w Polsce i pomimo ponad trzyletniego postoju autobus zdaje się być w zadowalającej kondycji mechanicznej. Uwieczniliśmy również odpalenie silnika na filmie. Zapraszamy do Jelcza 17 czerwca! Jelcz L11 nie będzie jedynym przez nas prezentowanym autobusem.

  Przygotowania do zlotu pojazdów Jelcz
 • Dzień dziecka z Klubem Sympatyków Transportu Miejskiego

  01 czerwca 2017

  1 czerwca z okazji Dnia Dziecka odbyliśmy specjalny przejazd jednym z naszych zabytkowych autobusów połączony ze zwiedzaniem zabytkowej zajezdni Dąbie. Objazdu dokonał zabytkowy Ikarus 260.32 z 1986 roku, a po drodze odwiedziliśmy m.in. Ołbin, Psie Pole, Kiełczów, Wojnów i Sępolno. Na końcu przejazdu dzieci mogły oglądnąć zabytkową kolekcję autobusów i tramwajów zgromadzoną w jednej z hal na zajezdni Dąbie. Oczywiście wszystko (prawie...) można było dotknąć, sprawdzić, nacisnąć, z czego najmłodsi chętnie skorzystali. W przejeździe wzięło udział kilkudziesięciu uczestników, za co im szczerze dziękujemy.

  Dzień dziecka z Klubem Sympatyków Transportu Miejskiego
 • Archiwum naszej działalności

Zdjęcia

 • Konstal 4N1 1444

  2016/6/18 - Wrocław, ul. Piłsudskiego. Enusia na tle dworca głównego.

  Autor: Przemek
  Zdjęcie pochodzi ze strony phototrans.pl
 • Konstal 4N1 1444

  2016/6/18 - Wrocław, ul. Dyrekcyjna.

  Autor: Przemek
  Zdjęcie pochodzi ze strony phototrans.pl
 • Konstal 102Na 2069

  2015/11/6 - Hala zakładu Protram. Stodwójka nabiera kształtów tramwaju. Jeszcze rok i może się uda nią przejechać. Fot. K. Kołodziejczyk.

  Autor: Tatuś Tatuś
  Zdjęcie pochodzi ze strony phototrans.pl
 • Jelcz M11 DDZ U039

  2011/6/28 - Z widokiem na schody w jelczu M11.

  Autor: Tatuś Tatuś
  Zdjęcie pochodzi ze strony phototrans.pl
 • Jelcz L11/2 X-90523

  2011/12/9 - Samotwór. Nasz klubowy autobus w drodze po nowe serduszko, które już czeka na niego w jednej z podwrocławskich miejscowości.

  Autor: Tomasz Paszko
  Zdjęcie pochodzi ze strony phototrans.pl