Choose language: [pl] [en]

News - Parada tramwajów

Parada tramwajów

20 września 2020

W niedzielę 20 września 2020 r. odbędzie się uroczysta parada tramwajów, która zakończy cykl imprez związanych z obchodami 75. rocznicy odbudowy komunikacji zbiorowej w powojennym Wrocławiu. Parada zabytkowych i współczesnych tramwajów wyruszy o godz. 12:00 z Zajezdni nr II "Ołbin" i pojedzie do Hali Stulecia. Będą w niej uczestniczyć dwa tramwaje KSTM-u: Konstal 4N1 #1444 z 1960 r. i Konstal 102Na #2069 z 1972 r.

Parada przejedzie przez ul. Słowiańską, Nowowiejską, Piastowską, Sienkiewicza, Most Szczytnicki, wokół Parku Szczytnickiego do pętli przy Hali Stulecia/ZOO, gdzie dotrze około 12:45. Po około półgodzinnej przerwie na zdjęcia tramwaje rozjadą się do swoich macierzystych zajezdni. Tramwaje KSTM udadzą się przez pl. Grunwaldzki, ul. Piastowską, Sienkiewicza, pl. Bema, Most Uniwersytecki, ul. Grodzką, św. Mikołaja, pl. Jana Pawła II i Legnicką na Zajezdnię Popowice.
Poza tramwajami naszego stowarzyszenia w paradzie będą uczestniczyć wozy Linke-Hofmann Standard z TMW oraz "Gustaw" i tramwaje współczesne z MPK Wrocław.
Wszystkie tramwaje uczestniczące w paradzie zabierają pasażerów, ale wsiąść lub przesiąść się można będzie tylko na zajezdni "Ołbin" i przy Hali Stulecia. Zapraszamy też do naszych tramwajów podczas zjazdu na Zajezdnię Popowice.
Serdecznie zapraszamy!

Added: 14 września 2020