Choose language: [pl] [en]

News - Głosujemy na projekt nr 16 Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego - remont Fredrusia

Głosujemy na projekt nr 16 Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego - remont Fredrusia

2 października 2017

W tym roku po raz kolejny autobus Fredruś startuje we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim. Tym razem projekt remontu tego autobusu otrzymał numer 16. Projekt obejmuje kompletną odbudowę autobusu i przywrócenie go do ruchu, na co zakładana kwota powinna w zupełności wystarczyć. Dlatego zachęcamy do głosowania na ten projekt od 15 września do 2 października. Głosować można zarówno przez internet, jak i papierowo.

Autobus kabriolet Jelcz MEX "Fredruś" jest wpisany do rejestru zabytków województwa dolnośląskiego. Został on przekazany miastu w 1974 roku podczas Dni Wrocławia. Od tego czasu stał się symbolem miasta wożącym turystów i mieszkańców. Nazwa "Fredruś" została mu nadana na cześć Aleksandra hr. Fredry. Jednak autobus od 2009 roku jest unieruchomiony i długotrwały postój na odkrytym powietrzu bardzo nadszarpnął jego stan techniczny. Teraz, aby go przywrócić do pełnej sprawności, konieczne są duże nakłady finansowe. Niezbędna jest kompletna odbudowa nadwozia, regeneracja detali raz układu jezdnego pojazdu łącznie z silnikiem.
Celem projektu jest umożliwienie mieszkańcom, turystom i gościom zwiedzanie naszego miasta w ciekawy sposób. Należy nadmienić, że ten autobus ten uświetniał wszystkie parady i święta Wrocławia. Wyremontujmy Fredrusia i przywróćmy go mieszkańcom!

Strona FB projektu: https://www.facebook.com/AutobusFredrus/

Głosować można internetowo przez stronę: https://www.wroclaw.pl/rozmawia/wbo-wroclaw-2017-glosowanie

Added: 10 września 2017