Choose language: [pl] [en]

News - Photoday w Zajezdni Popowice

Photoday w Zajezdni Popowice

29 lutego 2020

Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu "Photoday w Zajezdni Popowice". Choć tym razem będzie udostępnione nieco mniej samej zajezdni, przygotowaliśmy dla Was szczególną atrakcję - możliwość zobaczenia tramwaju Maximum z 1901 r. w ruchu! Pod koniec 2019 r. zakończył się kolejny etap restauracji tego unikatowego wagonu - rekonstrukcja instalacji elektrycznej, dzięki czemu może się poruszać dzięki pracy silników. Podczas imprezy tramwaj wyjedzie przed halę i wykona kilka jazd po placu manewrowym. Będzie można wykonać zdjęcia, a zwłaszcza filmy. Na "Photoday w Zajezdni Popowice" zapraszamy w sobotę 29.02.2020 r. w godz. 12:00-14:00.

Jeśli chodzi o halę, udostępniona będzie ta zajmowana przez Klub Sympatyków Transportu Miejskiego. Poza pojazdami naszego stowarzyszenia (część wyjedzie na plac) będzie możliwość ujrzenia i sfotografowania wozów technicznych należących do Gminy Wrocław, m.in. lory na piasek, szlifierki, wieżówka sieciowa.
Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne i nie wymaga zapisów. Warto przybyć na początek, gdyż tuż po 12-tej wagon Maximum ukaże się zwiedzającym, wyjeżdżając z jednej z hal. Dzieci muszą być pod opieką dorosłych. Przypominamy, że na zajezdni znajdują się niebezpieczne miejsca, m.in. kanały rewizyjne i różne urządzenia. W wielu miejscach posadzka jest nierówna.

Serdecznie zapraszamy!

Added: 24 lutego 2020