Wybierz język: [pl] [en]

Witaj na oficjalnej stronie Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego!

Klub Sympatyków Transportu Miejskiego powstał jako niezależna inicjatywa osób związanych ze środowiskiem wrocławskich miłośników komunikacji, a także innych osób żywo zainteresowanych tematyką transportu publicznego. Głównymi celami, jakie sobie wyznaczyliśmy, jest pozyskiwanie i zachowywanie jako zabytków wycofywanych pojazdów komunikacji publicznej, zbieranie eksponatów oraz innych pamiątek związanych z transportem zbiorowym, a także odkrywanie jego historii wraz z dokumentowaniem bieżących wydarzeń.

Konstal 102Na

Zabytkowa Linia Tramwajowa

W tym roku, wspólnie z Towarzystwem Miłośników Wrocławia, obsługujemy Zabytkową Linię Tramwajową we Wrocławiu. Jeśli chcecie nas odwiedzić, to zapraszamy na trasy A i B prowadzące z przystanku Opera na pl. Teatralnym do Hali Stulecia i z powrotem. Wykonujemy 6 kursów od godziny 12 do godziny 18.

Aktualności

 • Jazz Tramwaj

  23 czerwca 2018

  Zapraszamy na kolejny kurs Jazz Tramwaju! Ponieważ dzień jest coraz dłuższy, będziemy także nieco później kursować. 23 czerwca nasza stodwójka (czyli wagon Konstal 102Na #2069) wyruszy na jazzową przejażdżkę po mieście w godzinach 18:00-20:00, oczywiście w towarzystwie muzyków jazzowych grających na żywo. Potem spotykamy się w kolejne soboty: 30.06.2018, 07.07.2018, 14.07.2018, 21.07.2018, a dodatkowo we wtorki 3.07.2018 i 31.07.2018 r. Jazz Tramwaj kursuje zawsze w godzinach popołudniowych, zatrzymując się na wszystkich mijanych przystankach. Przejazd jest bezpłatny!
  czytaj więcej
  Dodano: 17 czerwca 2018

 • Zabytkowa Linia Tramwajowa

  23 czerwca 2018

  W tym roku Zabytkową Linię Tramwajową obsługują wspólnie Klub Sympatyków Transportu Miejskiego i Towarzystwo Miłośników Wrocławia. Linia ruszała 16 czerwca i będzie kursować w soboty i niedzielę w godzinach 12:00-21:00 aż do 9 września.
  czytaj więcej
  Dodano: 6 czerwca 2018

 • Zbieramy na remont naszego Ikarusa!

  31 grudnia 2018

  Trzydzieści trzy lata Ikarusów na naszych drogach to trwały element historii Wrocławia. Posiadając ostatniego Ikarusa jeżdżącego po stolicy Dolnego Ślaska, chcemy go wyremontować i sprawić, by można byłoby go od czasu do czasu zobaczyć na ulicach.
  czytaj więcej
  Dodano: 7 grudnia 2016

Nasze działania

 • Klub Sympatyków Transportu Miejskiego uczestniczy w paradzie z okazji Dnia Wolności

  4 czerwca 2018

  Na zaproszenie Biura Prezydenta Wrocławia Klub Sympatyków Transportu Miejskiego uczestniczył w paradzie z okazji Dnia Wolności. Parada licząca 4 pojazdy przemierzyła trasą z placu Solnego do Lotniska. Jej celem było rondo, któremu nadano nazwę 4 Czerwca 1989 roku, natomiast patronem przylegającej do niego ulicy został prof. Zbigniew Brzeziński. Oprócz naszych autobusów w paradzie uczestniczył Jelcz 043 z Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie oraz honda, którą po Waszyngtonie jeździł prof. Zbigniew Brzeziński. Zdjęcia zamieszczamy dzięki uprzejmości Janusza Krzeszowskiego (wroclaw.pl).

  Klub Sympatyków Transportu Miejskiego uczestniczy w paradzie z okazji Dnia Wolności
 • Dzień Dziecka na Zajezdni Dąbie

  2 czerwca 2018

  Dnia 2 czerwca 2018 r. zorganizowaliśmy Dzień Dziecka na Zajezdni Dąbie. Była to okazja, by zobaczyć nasze zabytkowe tramwaje i zabytkowe autobusy. Niestety z powodu awarii rozjazdu wjazdowego przed zajezdnią nie udało się nam zaprezentować pługa i Enusi, ale mamy nadzieję, że Wam się podobało. Poniżej kilkanaście zdjęć z wydarzenia, których autorami są Marcin Pudełko i Kamila Kokot.

  Dzień Dziecka na Zajezdni Dąbie
 • Noc Muzeów 2018 we Wrocławiu

  19 maja 2018

  W tym roku po raz trzeci obsługiwaliśmy linie specjalne z okazji Nocy Muzeów. Na linię tramwajową M1 wystawiliśmy naszą stodwójkę i Enusię, a na linię autobusową M2 pojechał Ikarus 260, Jelcz M11 oraz Jelcz PR110M. Zainteresowanie zabytkowymi tramwajami i autobusami przeszło nasze najśmielsze oczekiwania, frekwencja była ogromna. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i do zobaczenia na kolejnych naszych wydarzeniach! Autorami zdjęć są: Adam Zylbertal, Marcin Pudełko, Mikołaj Zymliński, Piotr Laskowski i Przemek Godlewicz.

  Noc Muzeów 2018 we Wrocławiu
 • Archiwum naszej działalności

Zdjęcia