Choose language: [pl] [en]

News - Niedziela z Maximumem na Zajezdni Popowice

Niedziela z Maximumem na Zajezdni Popowice

7 listopada 2021

We wrześniu miała miejsce premiera unikatowego tramwaju Maximum z 1901 r. po jego kompleksowej odbudowie. Uczestniczył w paradzie tramwajów, a potem kursował po mieście. Wielu wrocławian nie miało jednak zapewne okazji, by ten niezwykle cenny wagon zobaczyć. Taka możliwość będzie w niedzielę 7 listopada 2021 r. na terenie Zajezdni Popowice. Co więcej, ujrzeć będzie można nie tylko sam tramwaj, ale w zasadzie scenę jak z początku XX wieku. W wydarzeniu będą bowiem uczestniczyli także rekonstruktorzy w strojach z epoki. Zapraszamy na zajezdnię przy ul. Legnickiej 65 od godz. 14:30.

W godz. 14:30-15:00 tramwaj będzie stał przed zabytkowymi halami Zajezdni Popowice i czekał na wrocławian, chcących go obejrzeć i zrobić zdjęcie. W wagonie i w jego otoczeniu będzie można ujrzeć rekonstruktorów, dzięki czemu całość będzie wyglądać niczym na początku XX w. Trzeba bowiem pamiętać, że sama Zajezdnia Popowice także powstała w latach 1900-1901.
Następnie tramwaj wykona trzy kursy na trasie Zajezdnia Popowice - Pilczyce. Odjazdy z Zajezdni Popowice, a tylko tu będzie można wsiąść, o godz. 15:00, 15:40 i 16:20. Warunkiem, by przejechać się tramwajem, będzie stawienie się w stroju pasującym do epoki, czyli 1. połowy XX w. Pozostałe osoby zapraszamy z aparatami na trasę przejazdu.
Podczas wydarzenia będzie także rozdawana publikacja dotycząca elektryfikacji tramwajów konnych we Wrocławiu i tramwajów Maximum. Event jest wspierany przez Gminę Wrocław.

Serdecznie zapraszamy!

Added: 28 października 2021