Choose language: [pl] [en]

Our Activities

Activities from year: 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023

Uczestniczyliśmy w dziesiątej rocznicy wycofania Ikarusów w Warszawie

18 listopada 2023

W dniach 17-19 listopada 2023 r. dwa autobusy z naszej kolekcji uczestniczyły w dziesiątej rocznicy wycofania Ikarusów z ruchu liniowego w Warszawie. Początkowo mieliśmy jechać tylko autobusem Ikarus 280.70E, ale po rezygnacji z udziału przez ekipę z Jaworzna wzięliśmy również Ikarusa 280.17. Podczas całego wyjazdu przejechaliśmy 800 km. W tym po 350 km na dojazd i powrót oraz około 100 km jazdy na specjalnej linii 410 w Warszawie. Autobusy spisały się bardzo dobrze i pomimo złej aury bardzo mile wspominamy ten wyjazd. Dziękujemy organizatorom z Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie za zaproszenie i polecamy się na przyszłość. Fot. L. Peczyński

Uczestniczyliśmy w dziesiątej rocznicy wycofania Ikarusów w WarszawieUczestniczyliśmy w dziesiątej rocznicy wycofania Ikarusów w Warszawie

Kampania profrekwencyjna

5 października 2023

Od 5 do 11 października nasz Ikarus stał się punktem informacyjnym kampanii profrekwencyjnej. W czwartek 5 października w południe odbyła się w tej sprawie konferencja prasowa. Jako jej miejsce wybrano Centrum Historii Zajezdnia, czyli dawną zajezdnię autobusową nr VII, gdzie zaczęły się strajki w 1980 r. i gdzie narodziła się dolnośląska Solidarność. Autobus w kolejnych dniach pojawiał się w innych miejscach (Centrum Handlowe "Borek", Hala Stulecia, Aquapark, a także wrocławskie uczelnie: Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Wrocławski - Kampus Grunwaldzki, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Ekonomiczny, Wyższa Szkoła Bankowa, Dolnośląska Szkoła Wyższa). Wewnątrz oczekiwali urzędnicy, u których można było dopisać się do listy wyborców.

Kampania profrekwencyjnaKampania profrekwencyjna

Dzień Otwarty Zajezdni Popowice

9 września 2023

W sobotę 9 września 2023 roku Klub Sympatyków Transportu Miejskiego zorganizował kolejną edycję Dnia Otwartego Zajezdni Popowice. Od godziny 10 do 17 prezentowaliśmy wszystko, co normalnie jest niedostępne dla postronnego widza. Były zabytkowe tramwaje, historyczne autobusy, specjalna makieta prezentowana przez Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu oraz atrakcje towarzyszące, m.in. wykłady oraz zwiedzanie pomieszczeń normalnie niedostępnych na zajezdni. Uruchomiliśmy także specjalne linie tramwajową i autobusową. Impreza zakończyła się o godzinie 17 paradą zabytkowych autobusów, która rozwiozła uczestników imprezy po całym mieście. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a my zapraszamy już za rok na kolejną edycję.

Dzień Otwarty Zajezdni PopowiceDzień Otwarty Zajezdni Popowice

Nocne próby wagonu Maximum

30 sierpnia 2023

W nocy 30/31 sierpnia 2023 roku odbyły się nocne próby przejazdu wagonem Maximum. Przejechaliśmy m.in. trasę na Nowy Dwór oraz zrobiliśmy rundę wokół Starego Miasta. Była to okazja wykonania pamiątkowych zdjęć, które prezentujemy poniżej.

Nocne próby wagonu MaximumNocne próby wagonu Maximum

Zakończenie kursowania Wrocławskich Linii Turystycznych

3 września 2023

W niedzielę 3 września zakończyliśmy kursowanie Wrocławskich Linii Turystycznych w sezonie 2023. Dziękujemy wszystkim pasażerom, którzy nas odwiedzili, a było ich wyraźnie więcej niż w zeszłym roku, co bardzo nas cieszy. W tym roku Klub samodzielnie obsługiwał dwie brygady na linii tramwajowej T i jedną na linii autobusowej B, co wiązało się z większym nakładem pracy z naszej strony. Ale cieszy nas, że zrealizowaliśmy 98% kursów, co daje tylko 4 odwołane kursy na autobusach i 7 na tramwajach. Spośród nich 7 kursów nie zrealizowano z przyczyn niezależnych od nas, takich jak kolizje i ogólna sytuacja drogowa (demonstracje).
W 2023 r. na linii tramwajowej T Klub Sympatyków Transportu Miejskiego przewiózł 10743 pasażerów, co w porównaniu do roku 2022 roku, kiedy to przewieziono 7973 pasażerów, daje 34% wzrost liczby przewiezionych osób. W przypadku linii autobusowej przewieźliśmy 3596 pasażerów (w 2022 r. 2416 osób). W 2023 r. łącznie daje to 14 339 pasażerów, w tym 6339 osób na podstawie biletów WLT (4704 na podstawie biletów normalnych i 1635 na podstawie biletów ulgowych) i 8000 osób na podstawie biletów miejskich.
Miejsca w pojazdach mamy jeszcze sporo i liczymy, że w przyszłym roku przewieziemy jeszcze więcej pasażerów, wykonamy więcej kursów i już bierzemy się pracy, by tak było.
Dziękujemy!

Zakończenie kursowania Wrocławskich Linii TurystycznychZakończenie kursowania Wrocławskich Linii Turystycznych

Otwarcie wiaduktu TAT na ulicy Śrubowej

21 lipca 2023

21 lipca nasze autobusy uczestniczyły w otwarciu dla ruchu autobusowego wiaduktu na trasie tramwajowo-autobusowej na Nowy Dwór. Nasze autobusy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i wykonały kurs na trasie Plac Wolności - Nowy Dwór - Opera.

Otwarcie wiaduktu TAT na ulicy ŚrubowejOtwarcie wiaduktu TAT na ulicy Śrubowej

Wizyta poznańskiego Ikarusa na Wrocławskich Liniach Turystycznych

12 sierpnia 2023

W weekend 12-13 sierpnia 2023 roku przyjechał do nas Ikarus 280.26 z MPK Poznań i kursował na linii B Wrocławskich Linii Turystycznych. Była to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć tego przegubowca we Wrocławiu. Ikarus cieszył się dużym powodzeniem, ale ze względu na pojemność wszyscy się pomieścili i kursowali w komfortowych warunkach.

Wizyta poznańskiego Ikarusa na Wrocławskich Liniach TurystycznychWizyta poznańskiego Ikarusa na Wrocławskich Liniach Turystycznych

Byliśmy na zlocie z okazji 50-lecia ikarusów na Śląsku

16 lipca 2023

16 czerwca 2023 roku byliśmy na zlocie z okazji 50. rocznicy wprowadzenia do ruchu Ikarusów serii 200 w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym. Takich nieprzebranych tłumów odwiedzających to wydarzenie dawno nie widzieliśmy. A dla tych, co ich nie było, zostają zdjęcia wykonane przez Leszka Peczyńskiego.

Byliśmy na zlocie z okazji 50-lecia ikarusów na ŚląskuByliśmy na zlocie z okazji 50-lecia ikarusów na Śląsku

Inauguracja Wrocławskich Linii Turystycznych

27 maja 2023

27 maja rozpoczęliśmy obsługę Wrocławskich Linii Turystycznych w sezonie 2023. W pierwszy dzień na liniach kursował Jelcz 272MEX, Konstal 102Na i Konstal N. Linie będą kursować aż do 3 września i co weekend będzie na nich kursował inny zestaw wozów.

Inauguracja Wrocławskich Linii TurystycznychInauguracja Wrocławskich Linii Turystycznych

Uczestniczyliśmy w charytatywnym Rajdzie Koguta

8 czerwca 2023

W dniach 8 czerwca - 10 czerwca 2023 roku uczestniczyliśmy w charytatywnym Rajdzie Koguta. Na tą okazję został oddelegowany Ikarus 280 w barwach z początku lat 80. XX wieku. Autobus budził ogromne zainteresowanie i przejechał całą trasę rajdu bezawaryjnie. Na powrocie obsłużyliśmy jeszcze weekend w ramach Poznańskich Linii Turystycznych w dniach 16 i 17 czerwca 2023 roku. Serdeczne podziękowania dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu, Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Gdańsku i Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Gdyni za przechowanie autobusu.

Uczestniczyliśmy w charytatywnym Rajdzie KogutaUczestniczyliśmy w charytatywnym Rajdzie Koguta

Obsłużyliśmy Noc Muzeów we Wrocławiu

20 maja 2023

W tym roku obsłużyliśmy po raz kolejny Noc Muzeów we Wrocławiu. Była to dla nas edycja rekordowa, bo wypuściliśmy na pięć linii (jedną tramwajową i cztery autobusowe) aż osiem autobusów i cztery tramwaje. Mimo tego w naszych pojazdach nie było pusto, a na linii tramwajowej musieliśmy nawet uruchomić kursy bisowe. Przewieźliśmy tysiące pasażerów i z tej okazji załączamy kilkanaście zdjęć wykonanych przez Leszka Peczyńskiego.

Obsłużyliśmy Noc Muzeów we WrocławiuObsłużyliśmy Noc Muzeów we Wrocławiu

Sesja zdjęciowa z zabytkowymi tramwajami i autobusami

12 marca 2023

Dzisiaj wybudziliśmy się trochę ze snu zimowego i wyjechaliśmy naszymi tramwajami i autobusami na rekonesans. Jest to okazja, by pokazać, jakie postępy w renowacji zabytkowego taboru wykonaliśmy przez okres zimowy.

Sesja zdjęciowa z zabytkowymi tramwajami i autobusamiSesja zdjęciowa z zabytkowymi tramwajami i autobusami