Choose language: [pl] [en]

News - Przejazd stopiątkami połączonymi tyłami

Przejazd stopiątkami połączonymi tyłami

27 sierpnia 2022

W ostatni weekend sierpnia zapraszamy entuzjastów i mieszkańców Wrocławia na pierwszy od ponad 10 lat przejazd składem stopiątek połączony tyłami! Duposzczep - bo tak żartobliwie nazywana jest taka konfiguracja wagonów – przemierzy trasy, po których w przeszłości jeździły podobne pociągi, czyli trasy na Kowale, Leśnicę, Oporów i przez ul. Różyckiego. Miało to miejsce, gdy część sieci tramwajowej ze względu na remonty była oddzielona od reszty i postanowiono utrzymać na niej komunikację tramwajową pomimo braku pętli. Charakterystyczne było to, że tylko jeden wagon służył do przewozu pasażerów, zaś drugi - ze względu na drzwi po drugiej stronie - jechał pusty.

Przejazd rozpocznie się o godzinie 11:00 pod Operą i zakończy się ok. 4 godziny później na Zajezdni Popowice. Zjedziemy wszystkie trasy, na których w przeszłości kursowały wrocławskie wahadła zestawione z klasycznych stopiątek. Po trasie - w miarę możliwości ruchowych - odbywać się będą fotostopy.
Koszt uczestnictwa to 50 PLN płatne przy wejściu. Obowiązują zapisy poprzez formularz w wydarzeniu. Liczba miejsc ograniczona!
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/611599987059384/?post_id=611600000392716

Serdecznie zapraszamy!

Added: 24 lipca 2022