Choose language: [pl] [en]

News - Przez filmowych ulic sto - wycieczka tramwajowa Maximumem

Przez filmowych ulic sto - wycieczka tramwajowa Maximumem

1 lipca 2023

Razem ze Stowarzyszeniem Podróżników TUiTAM oraz Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA), sukcesorem Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu, w sobotę 1 lipca 2023 r. zapraszamy na przejazd tramwajem Maximum z 1901 r. w filmowej atmosferze. Razem przeniesiemy się do lat 20. XX w., a wszystko za sprawą strojów, które grały w różnych ekranizacjach.

Zapraszamy na wyjątkową wycieczkę w ramach projektu "Przez filmowych ulic sto - Dolny Śląsk w kadrze": najpierw z okien zabytkowego tramwaju Maximum (Max Berg) z 1901 r. zobaczymy plenery z filmów i seriali, a potem zwiedzimy Centrum Technologii Audiowizualnych, czyli dawną Wytwórnię Filmów Fabularnych.

Ruszamy 1 lipca 2023 r. o 11.45 na placu Teatralnym (przystanek: Opera). Podczas wycieczki Bogdan Bernacki i Małgorzata Urlich-Kornacka opowiedzą Państwu o realizacji wrocławskich filmów i seriali oraz przedstawią historię wrocławskiej "fabryki snów", gdzie powstało ok. 500 filmów i seriali. Zobaczymy oryginalne stroje i rekwizyty oraz hale zdjęciowe, gdzie powstawały i nadal powstają produkcje filmowe. Całość wydarzenia potrwa ok. 2,5 godziny.

Uwaga! Udział w wycieczce jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Link do zapisów: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/865310-13
Prosimy o przemyślane zapisy, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

"Przez filmowych ulic sto - Dolny Śląsk w kadrze" to projekt dofinansowywany przez przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Partnerami projektu są Centrum Technologii Audiowizualnych i Stowarzyszeniem Podróżników TUiTAM.

https://www.facebook.com/filmwroclaw/posts/pfbid02sbDKUMJejrN39gm3bk7VNBGxEuR7tkB4646GnhHoX8z8hMCsXL1U6uFUPyZk9EXsl

Serdecznie zapraszamy!

Added: 18 czerwca 2023