Choose language: [pl] [en]

News - Nocne kursy w ramach Wrocławskich Linii Turystycznych

Nocne kursy w ramach Wrocławskich Linii Turystycznych

24 czerwca 2023

Podobnie jak w ubiegłym roku także w ramach Wrocławskich Linii Turystycznych 2023 odbywać się będą nocne przejazdy. Postanowiliśmy jednak, że będą to kursy nie tylko tramwajów, ale także autobusów. Pierwsza okazja do przejechania się wieczorową porą zabytkowym pojazdem będzie w sobotę 24 czerwca 2023 r., kiedy na ulicę Wrocławia wyjedzie Ikarus 280.26 z 1983 r. Początek kursów o godz. 21:00 i 22:00 na pl. Teatralnym (przystanek zabytkowy "Opera"). Przejazd potrwa niecałą godzinę, a w tym czasie pojedziemy w kilka miejsc, gdzie tego typu Ikarusy często pojawiały się, zwłaszcza na liniach nocnych.

Będzie to okazja, by przejechać się Ikarusem z manualną skrzynią biegów. Pojazdy tego typu nie kursują po ulicach Wrocławia już od kilkunastu lat. Autobus w ubiegłym i bieżącym roku przeszedł remont, który obejmował konserwację kratownicy, blacharkę, lakierowanie zgodnie ze wzorem z lat 80. XX w. oraz odświeżenie wybranych elementów wnętrza. Będzie to druga okazja, by przejechać się nim we Wrocławiu. Wcześniej kursował tylko podczas Nocy Muzeów.
Podczas nocnych kursów obowiązuje normalna taryfa Wrocławskich Linii Turystycznych (bilet normalny 4,60 zł, bilet ulgowy 2,30 zł, obowiązują też bilety miejskie).

Serdecznie zapraszamy!

Added: 18 czerwca 2023