Choose language: [pl] [en]

News - Zbieramy na remont naszego Ikarusa!

Zbieramy na remont naszego Ikarusa!

26 czerwca 2022

Trzydzieści trzy lata Ikarusów na naszych drogach to trwały element historii Wrocławia. Posiadając ostatniego Ikarusa jeżdżącego po stolicy Dolnego Śląska, chcemy go wyremontować i sprawić, by można byłoby go znów zobaczyć na ulicach.

Zbieramy pieniądze na remont posiadanego przez nas Ikarusa 280.70E. Autobus został zakupiony przez MPK Wrocław w 1995 roku razem z partią 10 pojazdów pochodzących z montażu przemysłowego Ikarusów w Polsce. W latach dziewięćdziesiątych, aby ominąć cło wynoszące 35% wartości pojazdów, Ikarusy przywożono w częściach z fabryki w Budapeszcie i składano je w Poznaniu (Biskupice), Katowicach (Jamna) i Warszawie (Stalowa). MPK zakończyło eksploatację Ikarusów w 2014 r. i wtedy właśnie nabyliśmy ostatni z jeżdżących egzemplarzy. Więcej informacji na stronie: https://kstm.pl/pl/ikarus-opis.html
Obecnie prowadzimy proces jego odnowy. Trwa remont kratownicy, na który brakuje nam jeszcze kilkanaście tysięcy złotych. W dalszej kolejności podłoga i wnętrze, ale ten etap będziemy w stanie zrealizować własnymi siłami metodą gospodarczą. Jeśli jesteście zainteresowani wsparciem naszej działalności, zapraszamy do wpłat na konto:
Bank Zachodni WBK: 54 1090 2503 0000 0001 3098 7302
Tytułem: Darowizna – Ikarus

Added: 7 grudnia 2016