Choose language: [pl] [en]

News - Dzień otwarty MPK Wrocław

Dzień otwarty MPK Wrocław

16 września 2017

Jak co roku MPK Wrocław zaprasza w jedną wrześniową sobotę do zajezdni "Borek" przy ul. Powstańców Śląskich. W tym roku otworzy ona się dla zwiedzających 16 września. W akcji weźmie też udział Klub Sympatyków Transportu Miejskiego. Enusia tego dnia będzie kursować na liniach Z4 i Z5.

Linia Z4: Zajezdnia „Borek” – Powstańców Śląskich – Hallera – FAT – Grabiszyńska – pl. Legionów – Arkady – Powstańców Śląskich – Zajezdnia „Borek”. Linia będzie obsługiwana przez Enusię. Odjazdy z zajezdni "Borek" o godz. 10:15, 11:15, 12:15, 13:15 i 14:15.
Linia Z5: Zajezdnia „Popowice” – Legnicka – pl. Jana Pawła II - Ruska/św. Mikołaja – Kazimierza Wielkiego – Widok – pl. Teatralny (Opera) – Świdnicka – Arkady – Powstańców Śląskich – Zajezdnia „Borek”. Odjazd Enusi z zajezdni "Popowice" o godz. 9:30, zaś powrót z zajezdni "Borek" o godz. 15:05. Poza tym na linii Z5 pojawi się niespodzianka - wagon Konstal 102 Na #087-G (ex. 2061)! Już od kilku lat nie kursował po Wrocławiu wagon tego rodzaju. Będzie to więc szczególna okazja, by się nim przejechać. Odjazdy 102-ki z zajezdni "Popowice" o 11:00 i 13:00, zaś z zajezdni "Borek" o 11:45 i 13:45.

Ponadto w ramach Dnia Otwartego MPK planowana jest wystawa taboru na Zajezdni Popowice przy ul. Legnickiej 65. Kto więc nie miał możliwości uczestniczyć w Dniu Otwartym Zajezdni Popowice 9 września, będzie miał okazję zobaczyć choć część z atrakcji. 16 września pojawią się tam nasze wagony (pług odśnieżny zbudowany na bazie wagonu pasażerskiego Konstal 4N z początku lat 60. XX w. i lora transportowa z 1907 r.), wagony Towarzystwa Miłośników Wrocławia oraz wagony gospodarcze Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Sp. z o.o. we Wrocławiu (głównie wagony typu Konstal N). Na wystawie znajdą się też cztery z naszych autobusów, które będą promowały Wrocławski Budżet Obywatelski. Poza wywieszeniem plakatów będą one miejscem, gdzie liderzy tegorocznych projektów będą mogli przekonywać do swoich pomysłów. W tym zakresie projekt jest realizowany dzięki wsparciu Gminy Wrocław. Serdecznie zapraszamy liderów projektu do naszych autobusów! Wcześniej prosimy jednak o kontakt.

Added: 5 września 2017