Choose language: [pl] [en]

News - Jazzowy tramwaj i piknik na ul. Krupniczej

Jazzowy tramwaj i piknik na ul. Krupniczej

17 września 2017

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w niedzielę 17 września zamknięta dla ruchu samochodowego zostanie ul. Krupnicza (ale ruch tramwajowy będzie utrzymany). Planowany jest na niej piknik. W związku z tym wydarzeniem Enusia będzie kursować po centrum miasta. W "Enusi" będzie można dodatkowo posłuchać na żywo jazzu. Będzie to pierwszy we Wrocławiu jazzowy tramwaj!

W dniu 17 września zabytkowy tramwaj Konstal 4N1 "Enusia" naszego stowarzyszenia będzie kursować w godzinach 12-17 na trasie pl. Teatralny (Opera) – Świdnicka – Podwale – Krupnicza – Kazimierza Wielkiego – Szewska – Grodzka – Nowy Świat – Kazimierza Wielkiego – Widok – pl. Teatralny (Opera). Wagon będą kursować z częstotliwością co 40 minut, pierwszy kurs z Opery o 12:00, zaś ostatni o 17:00.
Dzięki współpracy MPK Wrocław z klubem muzycznym Vertigo i naszym stowarzyszeniem przez pierwsze około półtorej godziny w "Enusi" będzie występować zespół jazzowy. Serdecznie zapraszamy!
Na ul. Krupniczej pojawi się dużo zieleni. Wśród atrakcji znajdzie się m.in. autobus MPK, w którym odbywać się będą inscenizacje teatralne.

Added: 10 września 2017