Choose language: [pl] [en]

News - Przez Sępolno, Zalesie i Krzyki… Historia tramwajów we Wrocławiu - katalog wystawy

Przez Sępolno, Zalesie i Krzyki… Historia tramwajów we Wrocławiu - katalog wystawy

31 grudnia 2017

Jakiś czas temu ukazała się druga książka autorstwa Tomasza Sielickiego - tym razem poświęcona całej historii tramwajów we Wrocławiu. Jest to katalog wystawy "Przez Sępolno, Zalesie i Krzyki… Historia tramwajów we Wrocławiu", którą mogliśmy do niedawna oglądać w Starym Ratuszu. Katalog ten jednak jest w praktyce kompendium wiedzy o dziejach miejskiej komunikacji szynowej (choć nie tylko, bo pojawiają się odniesienia do omnibusów konnych czy autobusów), do tego bardzo bogato ilustrowanym.

Co prawda zgodnie z założeniem autora w książce są omówione tylko najważniejsze wydarzenia dotyczące wrocławskich tramwajów, ale śmiało można powiedzieć, że jak dotąd jest to jedno z bardziej kompleksowych opracowań tego zagadnienia, do tego napisane barwnym językiem i pokazujące rozwój komunikacji miejskiej w szerszej perspektywie zmian społecznych, dziejów miasta i jego mieszkańców. Na ponad 200 stronach znajdziemy liczne kolorowe i czarno-białe ilustracje, z których część pochodzi ze zbiorów naszego stowarzyszenia lub naszych członków.
Wydawcą książki jest Muzeum Miejskie Wrocławia i tam też można ją nabyć: http://www.ksiegarnia.muzeum.miejskie.wroclaw.pl/produkty/217/.html

Added: 20 grudnia 2017