Choose language: [pl] [en]

News - Powitanie tramwaju Konstal 102Na

Powitanie tramwaju Konstal 102Na

22 kwietnia 2018

Serdecznie zapraszamy na imprezę powitalną naszej 102jki! Po prawie czterech latach remontu (w tym 1,5 roku spędzonym w Krakowie, kiedy wykonawcą prac było MPK Kraków S.A.) tramwaj Konstal 102Na #2069 znów będzie jeździł po wrocławskich torach. Pojedziemy nim w te miejsca, które najbardziej kojarzą się z wagonami serii 102.

22 kwietnia o godzinie 9:30 na terenie zajezdni "Popowice" (ul. Legnicka 65) zaprezentujemy wagon po trwającym prawie cztery lata remoncie. O godzinie 10:00 ruszymy w podróż po mieście, w miejsca które wagon odwiedzał w ruchu liniowym. Pojedziemy między innymi na Klecinę, pl. Staszica, Stare Mosty Mieszczańskie, Osobowice, Robotniczą czy Zajezdnię IV "Borek" oraz w wiele innych miejsc! Nie obędzie się bez fotostopów. Dokładny rozkład jazdy i trasę przejazdu poznacie w dniu imprezy. Podróż zaczynamy i kończymy (około godz. 17:00) na terenie zajezdni Popowice przy ulicy Legnickiej.
Cena przejazdu to 50 zł od osoby, a bilet będzie można nabyć przed wyjazdem z zajezdni. Za darmo mogą jechać osoby, które od lipca 2014 roku (początek remontu) wpłaciły darowiznę na rzecz Klubu w wysokości min. 50,00 zł (udowodnić wpłatę musi sama osoba zainteresowana, np. poprzez potwierdzenia dokonania przelewu). Za darmo zapraszamy także dzieci do 5. roku życia, zaś dzieci i młodzież do 15. roku życia zapłacą 20 zł.

DO ZOBACZENIA!

Pasażerów prosimy o powstrzymanie się przed spożywaniem napojów wyskokowych i posiłków podczas jazdy.

Remont tramwaju był wspierany przez Gminę Wrocław w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych w zakresie ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Added: 9 kwietnia 2018