Wybierz język: [pl] [en]

Nasze pojazdy


Nasze pojazdy w 2024 roku

Aktualnie głównymi kierunkami rozwoju naszej działalności jest tworzenie kolekcji zabytkowych pojazdów komunikacji zbiorowej oraz dążenie do utworzenia muzeum komunikacyjnego we Wrocławiu.

Nasze pojazdy w 2015 roku.
Autor: KSTM

Nasza kolekcja liczy obecnie dwadzieścia trzy unikatowe pojazdy:

Czynimy starania, aby nadać naszym pojazdom dawną świetność. Udało nam się tego już dokonać w przypadku wagonów Konstal N, 4N1 i 102Na oraz większości autobusów.

Autor: KSTM

Ponieważ cały czas poszukujemy także innych unikatowych pojazdów, które naszym zdaniem są szczególnie warte zachowania, możliwe jest, że nasza kolekcja taboru jeszcze się powiększy. Obiektem naszych zainteresowań jest zarówno tabor autobusowy, jak i tramwajowy, zwłaszcza ten związany z historią Wrocławia.

W ramach przygotowań do utworzenia muzeum organizujemy zbiórkę pamiątek związanych z komunikacją zbiorową. W skład naszych aktualnych zbiorów wchodzą stare bilety czy rozkłady jazdy, archiwalne fotografie czy przedmioty związane z historią przewoźników komunikacyjnych (np. elementy dawnego umundurowania). Do najważniejszych rzeczy, które już udało nam się zachować dla przyszłego muzeum, należą m.in.:

W przypadku naszych projektów liczymy szczególnie na zainteresowanie i wsparcie władz lokalnych oraz sponsorów. Przy realizacji takiej inicjatywy każda pomoc ma dla nas ogromne znaczenie.

Nasze pojazdy przed Nocą Muzeów w 2019 roku
Autor: KSTM
Nasze pojazdy przed Nocą Muzeów w 2022 roku
Autor: KSTM

Zabytkowe tramwaje

Zabytkowe autobusy

Inne pojazdy