Wybierz język: [pl] [en]

Nasze pojazdy

Autor: M. Pudełko

Aktualnie głównymi kierunkami rozwoju naszej działalności jest tworzenie kolekcji zabytkowych pojazdów komunikacji zbiorowej oraz dążenie do utworzenia muzeum komunikacyjnego we Wrocławiu.

Nasza kolekcja pojazdów liczy obecnie jedenaście unikatowych pojazdów:

Czynimy starania, aby nadać naszym pojazdom dawną świetność. Udało nam się tego już dokonać w przypadku wagonu Konstal 4N1, zwanego przez nas pieszczotliwie Enusią, oraz dwóch autobusów.

Autor: M. Pudełko

Ponieważ cały czas poszukujemy także innych unikatowych pojazdów, które naszym zdaniem są szczególnie warte zachowania, możliwe jest, że nasza kolekcja taboru jeszcze się powiększy. Obiektem naszych zainteresowań jest zarówno tabor autobusowy, jak i tramwajowy, zwłaszcza ten związany z historią Wrocławia.

W ramach przygotowań do utworzenia muzeum organizujemy zbiórkę pamiątek związanych z komunikacją zbiorową. W skład naszych aktualnych zbiorów wchodzą stare bilety czy rozkłady jazdy, archiwalne fotografie czy przedmioty związane z historią przewoźników komunikacyjnych (np. elementy dawnego umundurowania). Do najważniejszych rzeczy, które już udało nam się zachować dla przyszłego muzeum, należą m.in.:

Autor: M. Pudełko

W przypadku naszych projektów liczymy szczególnie na zainteresowanie i wsparcie władz lokalnych oraz sponsorów. Przy realizacji takiej inicjatywy każda pomoc ma dla nas ogromne znaczenie.

Zabytkowe tramwaje

Zabytkowe autobusy