Wybierz język: [pl] [en]

Zabytkowe Tramwaje i Autobusy we Wrocławiu - Pracowity początek października

Pracowity początek października

Pracowity początek października

Początek października był dla Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego bardzo pracowity. W pierwszych dniach miesiąca odbyły się dwie sesje filmowe z naszymi pojazdami, dwa nocne przejazdy tramwajami, a następnie uczestniczyliśmy w Dniu Otwartym MPK Wrocław. Jedna z sesji odbyła się na zlecenie MPK Wrocław - chodziło o pokazanie, jak zmieniała się komunikacja miejska we Wrocławiu w ostatnich dziesięcioleciach. Nagrywano zarówno nasz tramwaje jak i autobusy, na terenie zajezdni oraz na mieście. Druga z sesji związana była akcją charytatywną.
W nocy 4/5 października odbyła się 11. nocka tramwajowa, w której uczestniczył wagon Konstal N #1332, a także wagon Konstal 102N #2002 z Towarzystwa Miłośników Wrocławia i stopiątka solo z MPK Wrocław. Nasz wagon zawitał m.in. na pl. Orląt Lwowskich, Kowale, Nadodrze, Stare Mosty Mieszczańskie, ul. Hubską i Klecinę. Przejęliśmy też uczestników z wozu MPK, który wykoleił się na skrzyżowaniu ulic Małachowskiego i Dyrekcyjnej. Frekwencja co prawda była umiarkowana, ale najwytrwalsi fotografowie dotrwali do końca. Kolejnej nocy nasz wóz Konstal 102Na #2069 brał z kolei udział w prywatnym nocnym przejeździe, podczas którego dojechał m.in. do krańcówki Gaj.
Niedziela 6 października to Dzień Otwarty MPK. Na terenie zajezdni "Borek" można było zobaczyć nasze dwa autobusy (Jelcza M11 i Ikarusa 280.17) oraz Komisję Wypadkową z połowy lat 90. XX w. Natomiast tramwaje Konstal N i Konstal 102Na kursowały na linii dowozowej na trasie Zajezdni "Borek" - Uniwersytet.

Dodano: 6 października 2019