Wybierz język: [pl] [en]

Witaj na oficjalnej stronie Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego!

Klub Sympatyków Transportu Miejskiego powstał jako niezależna inicjatywa osób związanych ze środowiskiem wrocławskich miłośników komunikacji, a także innych osób żywo zainteresowanych tematyką transportu publicznego. Głównymi celami, jakie sobie wyznaczyliśmy, jest pozyskiwanie i zachowywanie jako zabytków wycofywanych pojazdów komunikacji publicznej, zbieranie eksponatów oraz innych pamiątek związanych z transportem zbiorowym, a także odkrywanie jego historii wraz z dokumentowaniem bieżących wydarzeń.

Aktualności

 • Zbieramy na remont naszego Ikarusa!

  31 grudnia 2019

  Trzydzieści trzy lata Ikarusów na naszych drogach to trwały element historii Wrocławia. Posiadając ostatniego Ikarusa jeżdżącego po stolicy Dolnego Ślaska, chcemy go wyremontować i sprawić, by można byłoby go od czasu do czasu zobaczyć na ulicach.
  czytaj więcej
  Dodano: 7 grudnia 2016

Nasze działania

 • Konstal N #1332 z dopuszczeniem do ruchu

  18 stycznia 2019

  W dniu 18 stycznia 2019 r. wagon Konstal N o numerze taborowym 1332 przeszedł badania techniczne i został dopuszczony do ruchu. Jest to efekt prac prowadzonych przez nas od grudnia. Jednak to nie koniec działań związanych z tym wagonem. Po ich realizacji zaprosimy na pierwszy od dobrych kilku lat przejazd tym tramwajem - najprawdopodobniej w lutym.

  Konstal N #1332 z dopuszczeniem do ruchu
 • Wynajęcie na plan filmowy

  16 stycznia 2019

  16 stycznia 2019 roku wynajęto nasz tramwaj Konstal 102Na do kręcenia znanego polskiego serialu. W skutek tego nasz tramwaj i motorniczy przez 10 godzin dzielnie pozowali do scen skrupulatnie zaplanowanych przez scenarzystę i reżysera. Kilka ujęć z planu prezentujemy poniżej.

  Wynajęcie na plan filmowy
 • Prace przy wagonie Konstal N #1332

  21 grudnia 2018

  Cały czas trwają prace mające na celu uprawnienie i przygotowanie do przeglądu wagonu Konstal N #1332, który został na początku grudnia użyczony przez Klub od Gminy Wrocław. Poszczególne podzespoły i elementy są przeglądane i - w razie potrzeby - naprawiane. Wagon był praktycznie pozbawiony bezpieczników, które uzupełniono. Wyposażono go w wiele brakujących elementów (m.in. czasza dzwonka zewnętrznego, wycieraczka, lusterka, przerywacz kierunkowskazów). Prowadzone są prace przy układzie elektrycznym, gdyż część oświetlania wewnętrznego i zewnętrznego początkowo nie działała. Usprawniono m.in. przetwornicę, wymiany wymagała część przełączników na pulpicie. Wymieniono klocki hamulcowe wraz z regulacją hamulca ręcznego, przeglądnięto podwozie i dokręcono luźne śruby. Naprawiono też uszkodzony ślizg sprzęgu przedniego. No i cały tramwaj wymyto - było to chyba jego pierwsze mycie od około 10 lat!

  Prace przy wagonie Konstal N #1332
 • Archiwum naszej działalności

Zdjęcia