Wybierz język: [pl] [en]

Witaj na oficjalnej stronie Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego!

Klub Sympatyków Transportu Miejskiego powstał jako niezależna inicjatywa osób związanych ze środowiskiem wrocławskich miłośników komunikacji, a także innych osób żywo zainteresowanych tematyką transportu publicznego. Głównymi celami, jakie sobie wyznaczyliśmy, jest pozyskiwanie i zachowywanie jako zabytków wycofywanych pojazdów komunikacji publicznej, zbieranie eksponatów oraz innych pamiątek związanych z transportem zbiorowym, a także odkrywanie jego historii wraz z dokumentowaniem bieżących wydarzeń.

Europejska Noc Muzeów we Wrocławiu 2019

W tym roku Klub Sympatyków Transportu Miejskiego będzie przewoźnikiem na liniach z okazji Europejskiej Nocy Muzeów we Wrocławiu, która odbędzie się 18 maja 2019 roku. Wszelkie informacje czyli rozkład zabytkowej linii tramwajowej i zabytkowej linii autobusowej oraz pojazdy uczestniczące w tym wydarzeniu znajdziecie na stronie: Europejska Noc Muzeów we Wrocławiu 2019.

Aktualności

 • Photoday na Zajezdni Popowice

  27 kwietnia 2019

  Razem z Wydziałem Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia zapraszamy w sobotę 27 kwietnia 2019 r. na Photoday na dawnej zajezdni tramwajowej przy ul. Legnickiej 65. Wybrane pojazdy i pomieszczenia będą dla Was dostępne w godzinach 10:00-12:00.
  czytaj więcej
  Dodano: 4 kwietnia 2019

 • Zbieramy na remont naszego Ikarusa!

  31 grudnia 2019

  Trzydzieści trzy lata Ikarusów na naszych drogach to trwały element historii Wrocławia. Posiadając ostatniego Ikarusa jeżdżącego po stolicy Dolnego Ślaska, chcemy go wyremontować i sprawić, by można byłoby go od czasu do czasu zobaczyć na ulicach.
  czytaj więcej
  Dodano: 7 grudnia 2016

Nasze działania

 • Wizyta miłośników komunikacji z Liberca

  31 marca 2019

  W weekend 30-31 marca 2019 r. odwiedzili nas członkowie Boveraclub z Liberca (http://boveraclub.drat.eu/index.php?page=home), organizacji, która - podobnie jak my - zajmuje się zachowaniem i udostępnianiem dla mieszkańców i turystów zabytkowych pojazdów komunikacji zbiorowej. W sobotę nasi czescy koledzy zwiedzili zajezdnię przy ul. Legnickiej (pochwaliliśmy się m.in. remontowanym Maximumem) i odbyli dłuższy przejazd Ikarusem. Natomiast w niedzielę miał miejsce przejazd eNką #1332, na koniec której odbył się pokaz wybranych pojazdów przed halą zajezdni Popowice. Wizyta była okazją do rozmów na temat przyszłej dalszej współpracy, o czym w niedalekiej przyszłości (mamy nadzieję) będziemy informować.

  Wizyta miłośników komunikacji z Liberca
 • Impreza tramwajem Konstal N #1332

  24 marca 2019

  Dzień po przejeździe naszymi autobusami, czyli w niedzielę 24 marca, odbyła się impreza tramwajem Konstal N #1332, który Klub użyczył od Gminy Wrocław w grudniu ubiegłego roku i usprawnił. Była to pierwsza od wielu lat możliwość przejechania się tym wagonem dla wszystkich zainteresowanych. Tramwaj zawitał m.in. na Kozanów, Robotniczą, Stare Mosty Mieszczańskie, Widok, pod Operę, na Tarnogaj, ul. Wierzbową czy Szewską.

  Impreza tramwajem Konstal N #1332
 • Powitanie wiosny naszymi autobusami

  23 marca 2019

  Z okazji początku wiosny w sobotę 23 marca 2019 r. odbył się przejazd dwoma naszymi autobusami: Jelczem M11 i Ikarusem 260.32, przy czym najpierw podróżowaliśmy pierwszym pojazdem, a potem - po wizycie na zajezdni - drugim. Jelcz M11 odwiedził m.in. Dworzec Świebodzki, pl. Pereca, Centrum Historii Zajezdnia (była okazja, by zobaczyć tamtejszego ogórka), Bieńkowice, Blizanowice, Jeszkowice i Wojnowice. Po zamianie autobusów pojechaliśmy na Kozanów, Rędzińską, Kozią, Pracze Odrzańskie, Janówek, następnie do Wilkszyna, Brzezinki Średzkiej (fotostop z pociągami), Prężyc i Wojnowic (ale innych niż tych wcześniej). Piękna pogoda i sprawnie kooperujący uczestniczy zapewnili udany przebieg imprezy.

  Powitanie wiosny naszymi autobusami
 • Archiwum naszej działalności

Zdjęcia